Печать

Архієпископ Макарівський Іларій молитовно відзначив день свого тезоіменитства

Автор: Ilona Biryushova вкл. . Опубликовано в Новости

25 липня, в день свята святих мучеників Прокла та Іларія, на парафії на честь ікони Пресвятої Богородиці "Всецариця" с. Осикове відзначили престольне свято, адже нижній храм новоспорудженої церкви присвячено саме цим святим.

Про це повідомляє Офіційний сайт Київської Митрополії Української Православної Церкви з посиланням на сайт Макарівського вікаріатства УПЦ.

Цього дня вікарій Київської Митрополії, Керуючий Макарівським вікаріатством архієпископ Макарівський Іларій молитовно відзначив день свого тезоіменитства.

З благословення Блаженнішого Митрополита Київського та всієї України Онуфрія богослужіння очолили архієпископи: Бучанський Пантелеімон, Макарівський Іларій, Ровенківський і Свердловський Пантелеімон. Високопреосвященніші владики віправили Божественну літургію в співслужінні з благочинним Бишівського благочиння та настоятелем парафії архімандритом Філаретом (Єгоровим), духівником Бучанського благочиння архімандритом Єфремом (Халюком), духівником Бишівського благочиння ієромонахом Іоакимом (Тищуком) і священнослужителями Київської єпархії.

За літургією молилися ігуменія Єкатерина (Смичок), настоятелька жіночого ставропігійного монастиря Афонської ікони Божої Матері в урочищі Кип'яче (Житомирська обл.) та ігуменія Аполінарія (Цвіркун), настоятелька скита на честь Іверської ікони Божої Матері с. Соболівка (Житомирська обл.) разом із сестрами.

На криласі співав хор жіночої обителі на честь Афонської ікони Пресвятої Богородиці.

Після Євангельського читання архієпископ Макарівський виголосив проповідь, у якій зазначив, що життя християнина - це всебічна віддача себе Христу та Святій Церкві.

Після сугубої єктенії було вознесено молитву за мир в Україні.

По завершенні Божественної літургії відбувся чин славлення перед іконою святих мучеників Прокла та Іларія з піднесенням молитви до них. Хорові колективи парафій Бишівського благочиння виконали духовні канти.

Архієпископи Бучанський Пантелеімон і Ровенківський і Свердловський Пантелеімон тепло привітали тезоіменитого владику Іларія з днем Ангела та побажали йому допомоги Божої в подальшому виконанні його архіпастирського послуху в Церкві Христовій.

Також архієпископ Бучанський Пантелеімон передав тезоімениннику поздоровлення від Предстоятеля Української Православної Церкви.

Від імені всіх благочинних і священнослужителів Макарівського вікаріатства архієрея привітав архімандрит Філарет. Також до щиросердних побажань приєдналися й інші учасники богослужіння - віряни як місцевої парафіяльної громади, так і з інших парафій вікаріатства.

Усіх присутніх було окроплено святою водою. З рук архієпископа Іларія віряни отримали ікони святих мучеників Прокла та Іларія.

Керуючий вікаріатством подякував усім за щирі слова привітання та закликав на всіх Боже благословення.

Цього ж дня в місцевому клубі відбулася виставка робіт парафіян храму - народного майстра декоративного розпису Людмили Вітковської (Україна) та іконописців Даниїла та Вероніки Єсиненку (Молдова). Родина Єсиненків передала в дар жіночим обителям свої картини. Також картини та інші витвори майстрині Людмили Вітковської отримали в подарунок усі священнослужителі.