Печать

Прот. Роман Барановський з сестрами та монахинями привітали митрополита Антонія з тезоіменитством та Днем народження

Автор: Ilona Biryushova вкл. . Опубликовано в Новости

23 липня 2017 року, в Неділю 7-му після П’ятидесятниці, День пам’яті преподобного Антонія Печерського, Київського, начальника усіх руських ченців, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію на площі перед Успенським собором Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Його Блаженству співслужили митрополит Кам’янець-Подільський Феодор, намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, митрополит Луганський і Алчевський Митрофан, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній; представники Помісних Православних Церков: митрополит Вострський Тимофій (Єрусалимська Православна Церква), митрополит Русенський Наум (Болгарська Православна Церква), митрополит Тамасоський і Оринійський Ісая (Кіпрська Православна Церква), митрополит Кітруський, Катерининський і Платамонський Георгій (Еладська Православна Церква), архієпископ Вроцславський і Щецинський Георгій (Польська Православна Церква); сонм архієреїв Української Православної Церкви, а також духовенство Лаври, гості монастиря у священному сані.

Після читання Святого Євангелія Предстоятель звернувся до чисельних паломників та парафіян Києво-Печерської обителі зі словом проповіді, у якому розповів про подвиг преподобного Антонія та силу Євангельського слова.

За богослужінням була піднесена сугуба молитва про мир в Україні.

По завершенні Літургії Блаженніший Митрополит Онуфрій у своєму слові наголосив на важливості чернечого подвигу в духовному житті Церкви. А також привітав митрополита Бориспільського і Броварського Антонія з днем тезоіменитства, побажавши молитовної допомоги преподобного Антонія у його служінні Церкві Христовій.

Керуючого справами УПЦ також привітали присутні представники Помісних Православних Церков, вручивши владиці Антонію високі нагороди за заслуги перед Церквою та з нагоди його 50-річчя від Дня народження.

До найщиріших привітань також приєдналися: благочинний лікарняних храмів м. Києва прот. Роман Барановський, сестри милосердя на честь прмцц. Єлизавети, а також монахині, зокрема: ігуменя ставропігійного монастиря в честь Афонської ікони Божої Матері с. Чоповичі Житомирської обл. Катерина (Смичок), ігуменя ставропігійного скита Іверської икони Божої Матері с. Соболівка Житомирської обл. Апполінарія (Цвіркун).

У відповідь митрополит Антоній подякував Предстоятелю, архіпастирям, які прибули до Києва з інших Помісних Церков, українським архієреям, пастві за привітання та спільну молитву.

Після чого відбувся велелюдний хресний хід до Ближніх (Антонієвих) печер, де була піднесена молитва та величання преподобному Антонію Печерському.