Печать

На Київщині відкрили ще один прекрасний храм

Автор: Ilona Biryushova вкл. . Опубликовано в Новости

18 липня, за Благословенням Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського та всієї України ОНУФРІЯ, у день пам'яті святої преподобномучениці Великої Княгині Єлисавети відбулося Торжество освячення Престолу та храму на честь святої преподобномучениці Єлисавети у селі Зазим'я Броварського району на Київщині, де знаходиться скит нашого монастиря. Святкове Богослужіння очолив Преосвященніший Єпископ Ірпінський Клімент. Його Преосвященству співслужили Духівник нашого монастиря, Настоятель храму святителя Михаїла, першого Митрополита Київського, благочинний лікарняних храмів м. Києва, протоієрей Роман Барановський та клірики єпархії.

"Я щиро бажаю, щоб цей храм для всіх людей, які хоч раз переступили його поріг, а тим більше для тих, які живуть у цій обителі чи поряд зі скитом, став домом молитви, сповненим благодаті", - звернувся до вірян Владика Клімент.

Спільну молитву розділили Настоятелька ставропігійного монастиря на честь Афонської ікони Божої Матері ігуменя Єкатерина з сестрами, ігуменя Аполінарія, Зазимський сільський голова Людмила Спичак, силами якої був возведений храм, священнослужителі, віряни, місцеві прихожани скита.

Настоятелька жіночої обителі в урочищі Кип'ячому ігуменя Єкатерина розповідає, що село Зазим'я має давні традиції православ'я, які нині спільно з громадою плекає сільський голова Людмила Спичак.
"Людмила Валентинівна є сестрою милосердя при храмі святителя Михаїла. Вона так любить храм, Бога, що надихає і своїх односельців на Божу справу", - говорить ігуменя Єкатерина.

Також до дня пам'яті святих великомучениць Великої Княгині Єлисавети та інокині Варвари була приурочена Хресна Хода із м. Києва в с. Зазим'я, у скит. Відтепер сестринство милосердя, засноване отцем Романом Барановським при храмі святителя Михаїла, матиме ще один храм.

Батюшка Роман розповідає, що завжди мріяв про монастир біля річки.
"Погляньте, яке красиве місце на березі Десни! Бог дав кожному з нас естетичні почуття. Бог сам прекрасний, тому і ми тягнемося до всього красивого. Ось і обрали це красиве місце, щоб тут був красивий храм для спасіння душі",- говорить отець Роман.

З Божою поміччю, величний храм вдалося звести за 3 роки.
"У нашому селі колись був скит Києво-Печерської лаври, тут споконвіку жили монахи. І сьогодні історична справедливість, яка була загублена за часів радянської влади, восторжествовала. На березі Десни з'явився скит. І сьогодні велике свято для нашої громади, оскільки освячується храм, освячується Престол. І я сподіваюся, що ті прихожани, яким ще Господь не достукався в їхнє серце, вони знайдуть Господа саме в цьому храмі",- говорить Зазимський сільський голова Людмила Спичак.

Щиро вдячні всім за спільну молитву та допомогу!